Kupno nieruchomości w Tureckiej Republice Cypru Północnego (TRNC)

Kupno nieruchomości w TRNC może być skomplikowane i uciążliwe dla osób, które nie znają prawa i procedury prawnej dlatego też przeprowadzimy Cię przez cały proces krok po kroku. Podczas wyjazdu prezentacyjnego będziesz miał możliwość porozmawiania o wszystkich nurtujących Cię pytaniach z przedstawicielem Kancelarii Prawnej. Wcześniej możesz otrzymać wzory umów i dokumentów.

PROCEDURA ZAKUPU

Podczas pierwszego spotkania z radcą prawnym, uzyska on od Ciebie i od dewelopera szczegółowe informacje na temat nieruchomości wybranej do zakupu i zapozna się z propozycjami umowy, ceną zakupu, harmonogramem płatności i wszelkich elementów zawartych w umowie sprzedaży.

Wyjaśni Ci procedurę, której trzeba będzie przestrzegać, w tym podatki i opłaty, które trzeba będzie zapłacić. Będzie też gwarantem, że transakcje są przeprowadzane bezpiecznie i skutecznie. Ten etap może również obejmować uzyskanie od Państwa pełnomocnictwa, aby zapewnić, że Radca Prawny będzie mógł działać w Państwa imieniu w celu podpisania dokumentów, jeśli przebywają Państwo poza Cyprem Północnym przez dłuższy okres czasu.

W związku z najnowszymi przepisami prawnymi, przed podjęciem pracy w Twoim imieniu, Radca Prawny będzie również zobowiązany do ustalenia Twojej tożsamości. Wymagane są następujące dokumenty identyfikacyjne:

  • paszport
  • zaświadczenie o niekaralności (przetłumaczone)

Należy również pamiętać, że mogą być wymagane dodatkowe dokumenty zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy.

Wróć do „Porady”