Cypr Północny – podstawowe informacje

Cypr Północny jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Znajduje się na skrzyżowaniu trzech kontynentów. Wzdłuż pięknej linii brzegowej znajdują się bogate stanowiska archeologiczne i średniowieczne zamki.

Cypr Północny cieszy się ponad 300 dniami nieprzerwanego słońca, czystym, błękitnym, nieskażonym morzem, pięknem dziewiczego krajobrazu i niezatłoczonymi plażami.

Dodajmy do tego przyjazność i gościnność mieszkańców, wspaniale urozmaiconą kuchnię i mamy doskonały przepis na prawdziwie idylliczne wakacje. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, archeologiem, zapalonym spacerowiczem, sportowcem wodnym, czy po prostu uwielbiasz słońce, Cypr Północny jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Tutaj nigdy nie ma nudnego dnia, chyba że ktoś sobie tego życzy 🙂

Dla entuzjastów sportu dostępne są ekstremalne zajęcia na lądzie, morzu i w powietrzu, a dla tych, którzy szukają nieco spokojniejszego tempa, może spodobać się łagodniejsza jazda konna lub żeglarstwo. W zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest młody czy stary, aktywny czy wyluzowany.

Cypr Północny przez wielu, jest uważany za relaksującą i spokojną destynację śródziemnomorską, gdzie zmęczeni życiem codziennym mogą odpocząć i zdecydowanie poważnie zrelaksować.

Wróć do „Porady”